Naslovna    Snowboard    Vesti    Završen Svetski kup u snowboardu
17

mar

2012

Završen Svetski kup u snowboardu

LG Svetski Kup 2012 je danas završen poslednjom trkom paralel slaloma koja je vožena u italijanskom skijalištu Valmalenco. Nikad uzbudljiviju završnicu sezone u muškoj kategoriji obeležio je domaći vozač Roland Fischnaller.

Italijan je pobedio u poslednjoj trci sezone, takođe je i bio takmičar sa najviše pobeda u Svetskom kupu, ali ipak nije osvojio kristalni globus. Za 20 poena je bio lošiji od Austrijanca Roland Fischnallera. Kod dama je u ovoj trci najbolja bila Nemica Amelie Kober, dok je kristalni globus osvojila Patrizia Kummer iz Švajcarske.

Juče je vožena i poslednja trka sezone u snowboard krosu. Najbolji su bili Amerikanka Jacqueline Hernandezi u ženskoj i Nemac Konstantin Schad u muškoj kategoriji. Kristalni globus osvojili su Kanađanka Dominique Maltais u ženskoj i Pierre Vaultier iz Francuske u muškoj kategoriji.