Naslovna    Vesti    Takmičenja    Lara Gut do nove pobede u La Thuileu

feb

2016

Lara Gut do nove pobede u La Thuileu

Švajcarska skijašica trijumfovala na spustu u La Thuileu, Vonn ostala bez bodova.

Najbolja švajcarska skijašica Lara Gut, specijalistkinja za brze discipline, trijumfovala je na sedmom spustu sezone koji je održan u italijanskom skijalištu La Thuile. Ona je do pobede na stazi „Tre Franco Berthod“ stigla zahvaljujući odličnoj vožnji te rezultatu 1:35.57 što predstavlja novi rekord piste.

Drugo mesto je zauzela Austrijanka Cornelia Huetter koja je za pobednicom zaostala čak sekundu i 2 stota dela sekunde. Ona je sa startnim brojem 16. nastupila kao prva iz najkvalitetnije grupe i ostvarila rezultat 1:36.59 čime je na veliko razočarenje domaće publike potisnula, do tada vodeću Fanchini, koja je bila sporija za samo jednu stotinku.

A uprevo se domaća takmičarka Nadia Fanchini popela na najniži stepenik pobedničkog postolja. Ona je ostvarila vreme 1.36.60, dakle samo stotinku sporije od Huetter a sekundu i 3 stotinke u odnosu na Gut.

Lindsey Vonn je danas nije uspela da završi trku. Naime, na prvom prolaznom vremenu imala je prednost u odnosu na Gut ali je u jednom zavoju ušla u nešto neravniji deo staze pa je ostala bez desne skije. Na sreću njen pad je bio bez posledica.

Sve tri slovenačke skijašice koje su nastupile na današnjem spustu su osvojile bodove. Ilka Štuhec je zauzela 17. mesto, Vanja Brodnik je imala 28. vreme dok je Maruša Ferk bila 30.

U generalnom plasmanu je Lara Gut ovom pobedom izbila na vodeću poziciju. Ona sada ima 1073 boda, samo 13 više u odnosu na drugoplasiranu Vonn. Na trećem mestu je Nemica Viktoria Rebensburg sa 852 a danas je zauzela osmo mesto.

Sutra je na programu još jedna trka spusta u La Thuileu sa početkom u 10:45h.