Naslovna    Vesti    Takmičenja    Beaver Creek, SG (m): Senzacija Marsaglie

dec

2012

Beaver Creek, SG (m): Senzacija Marsaglie

Italijan Matteo Marsaglia senzacionalni je pobednik superveleslaloma voženog u Beaver Creeku.

Matteo Marsaglia, kome je najbolji rezultat u Svetskom kupu do sada bilo 4. mesto, iznenadio je sve i pobedio u trci superveleslaloma u Beaver Creeku. On je stazu Birds of Prey odvezao u ukupnom vremenu 1:14.68. Kakav način za dvadesetsedmogodišnjeg Italijana da se prvi put nađe na pobedničkom postolju u Svetskom kupu.

Aksela Lunda Svindala je ponovo jedan Italijan koštao pobede. Sa 27 stotinki zaostatka za pobednikom, Norvežanin je ponovio rezultat sa jučerašnjeg spusta kada je od njega bio brži Christof Innerhofer. Treće mesto osvojio je Austrijanac Hannes Reichelt.

Odlično četvrto mesto, kao i prošlog vikenda u Lake Louiseu u ovoj disciplini, osvojio je Amerikanac Ted Ligety. Peti je bio Italijan Werner Heel. Pobednik Svetskog kupa iz prošle sezone, Marcel Hirscher, iako poznat kao tehničar, odlučio je da se oproba u brzim disciplinama. Trku je završio na 33. mestu.

Ivica Kostelić je sa startnim brojem 31 osvojio 26. mesto. Mladi Slovenac Boštjan Kline ostvario je solidan rezultat osvajanjem 35.mesta.

Trku superveleslaloma je obeležio težak pad Austrijanca Maxa Franza zbog čega je trka petnaestak minuta bila u prekidu. Franz je nekontrolisano preleteo preko jednog prevoja, prošao kroz kapiju i pri velikoj brzini izgubio kontrolu nad skijama. Odnet je na nosilima sa staze, a iz austrijskog ski tima su javili da se Max dobro ugruvao i ima mnogo modrica, čak i po licu.

Na žalost staza u Beaver Creek-u bila je kobna i za hrvatskog takmičara Natka Zrnčić-Dima koji je trku startovao sa brojem 50. Nakon prvog prolaznog vremena on je pao na bok te uleteo u zaštitnu ogradu. Natko je odmah prevezen u bolnicu na pregled gde je nakon obavljenih ispitivanja ustanovljeno da je došlo do iščašenja ramena. Rame je odmah vraćeno na mesto a potvrđeno je i da nema drugih povreda osim ugruvanosti. Natko Zrnčić-Dim se u ponedeljak vraća u Evropu gde će ponovo biti podvrgnut pregledima kako bi se ustanovilo stanje ligamenata te odredio program rehabilitacije.

Takmičenja u Beaver Creeku završavaju se u nedelju trkom veleslaloma, kada će sve oči biti uprte u domaćeg favorita Teda Ligetyja.