Naslovna    Vesti    Takmičenja    Lenzerheide, VSL (m): Rutinska pobeda Ligetyja
16

mar

2013

Lenzerheide, VSL (m): Rutinska pobeda Ligetyja

Amerikanac Ted Ligety potvrdio je dominaciju u veleslalomu ove sezone te da je apsolutno zasluženo osvojio mali kristalni globus.

Amerikanac Ted Ligety, stigao je do nove pobede u veleslalomu, na poslednjoj trci sezone u ovoj disciplini u švajcarskom Lenzerheideu. On je tako "potvrdio" mali kristalni globus koji je, prema broju bodova, već osvojio nakon prošle trke u Kranjskoj Gori tako da je današnja trka bila na neki način i revijalnog karaktera.

Posle prve vožnje na stazi "Silvano Beltrametti", Ligety je imao ubedljivu prednost (+0.66s) ispred mladog Francuza Pinturaulta i Austrijanaca Schoerghoffera i Marcela Hirschera.

U drugom laufu Hirscher je "dodao gas" međutim na kraju nije mogao bolje od druge pozicije. Ligety je rutinskom vožnjom zadržao dovoljnu prednost za prvo mesto. Treći je danas bio Alexis Pinturault koji se pomerio za jedno mesto niže u odnosu na prvu vožnju.

Amerikanac se tako "pridružio" slavnom Ingemaru Stenmarku koji je jedini osvojio šest ili više veleslaloma u jednoj sezoni. Ligetyju je ovo ujedno i osmi veleslalomski podijum.

Ivica Kostelić na žalost nije stigao do bodova jer je osvojio 17. mesto, s obzirom da se na završnici Svetskog kupa boduje samo prvih 15 takmičara.

Sutra, na poslednjoj trci sezone, muškarci voze slalom a žene veleslalom.