18

feb

2014

Novo zlato za Tinu Maze u Sochiju

Slovenka najbrža na današnjem veleslalomu i tako osvojila svoje drugo zlato na ZOI u Sochiju. Srebrnu medalju „uzela“ Anna Fenninger a bronzu Viktoria Rebensburg. Nevena Ignjatović zauzela odlično 28. mesto.

Najbolja slovenačka skijašica Tina Maze osvojila je novu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Sochiju. Ona je do trijumfa na veleslalomskoj stazi u Rosa Khutoru stigla sa ukupnim vremenom 2:36.87.

„Srebrna“ je danas bila Austrijanka Anna Fenninger koja je za Slovenkom zaostala samo sedam stotih delova sekunde. Njeno vreme iznosilo je 2:36.94.

Bronzanu medalju osvojila je Nemica Viktoria Rebensburg uz zaostatak od 27 stotinki.

Nakon prve vožnje u vođstvu je bila Maze ispred Šveđanke Jessice Lindell-Vikarby i Italijanke Nadie Fanchini. Fenninger je zauzimala četvrtu poziciju sa zaostatkom od 85 stotih dok je Rebensburg bila tek šesta i kasnila je za vodećom čak sekundu i 36 stotinki.

U drugoj vožnji sjajno je vozila Nemica Rebensburg te izbila na vodeću poziciju. Nakon nje na stazu je izašla mlada Amerikanka Mikaela Shiffrin koja nije uspela da nadmaši taj rezultat pa je na kraju morala da se zadovolji petim mestom.

Anna Fenninger odvozila je najbrži drugi lauf od svih takmičarki te potisnula Nemicu na drugo mesto. Fanchini i Lindell-Vikarby nisu uspele da nadmaše taj rezultat.

Tada je nastupila vodeća iz prve vožnje Slovenka Tina Maze. Uprkos nešto rezervisanijoj ali ipak odličnoj drugoj vožnji, Slovenka je uspela da zadrži deo prednosti iz prvog laufa i tako stigne do svog drugog zlata u Sochiju te svoje četvrte olimpijske medalje ukupno.

Poredak na kraju je bio sledeći: Maze, Fenninger, Rebensburg.

Italijanka Fanchini je tako morala da se zadovolji „nezahvalnim“ četvrtim mestom dok je mlada Shiffrin bila peta.

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović nakon prve vožnje bila je 29. što joj je omogućilo drugu startnu poziciju u drugom laufu. Ona je na kraju zauzela odličnu 28. poziciju sa vremenom 2:42.46 što je sjajan dodatni podstrek za Ignjatovićevu pred trku slaloma koja će se održati u petak.

Ovo je ujedno i treći najbolji rezultat srpskih skijaša na Olimpijskim igrama nakon Marka Đorđevića i Mirjane Granzov, te Nevenin najbolji rezultat kada su velika takmičenja u pitanju.

Žana Novaković iz Bosne i Hercegovine zauzela je danas 37. poziciju dok je hrvatska skijašica Andrea Komšić bila nešto brža pa je na kraju zauzela 35. mesto. Njena sunarodnica Sofija Novoselić na žalost nije uspela da završi drugu vožnju.