Naslovna    Vesti    Takmičenja    Kjetil Jansrud najbrži u superveleslalomu
16

feb

2014

Kjetil Jansrud najbrži u superveleslalomu

Norvežanin osvojio zlato, Andrew Weibrecht srebro a bronzanu medalju podelili Bode Miller i Jan Hudec.

Još jedna zanimljiva trka alpskog skijanja održana je danas u Rosa Khutoru, desetog dana takmičenja u Sochiju. U pitanju je muški superveleslalom koji je vožen na stazi sa startom na 1592m te dužine 2096m.

Zlatnu medalju je osvojio norveški takmičar Kjetil Jansrud sa vremenom 1:18.14.

Andrew Weibrecht zaostao je za pobednikom 30 stotih delova sekunde (1:18.44) što je bilo dovoljno za srebrnu medalju, sjajan rezultat za Amerikanca i druga olimpijska medalja u karijeri.

Na podijumu će se naći čak četiri takmičara pošto su bronzanu medalju podelili Bode Miller i Kanađanin Jan Hudec. Oni su ostvarili identično vreme 1:18.67 te zaostatak od 53 stotinke.

Sa startnim brojem 13. svojom prepoznatljivom, riskantnom i veoma agresivnom vožnjom, izbio je na vodeću poziciju Bode Miller. Iako je bio najbrži, u cilj je ušao vidno razočaran s obzirom na grešku u donjem delu staze koja će ga, ispostaviće se kasnije, koštati zlatne, pa i srebrne medalje.

Dugo je držao vodeću poziciju sve dok ga na tronu, sa startnim brojem 21. nije smenio Kjetil Jansrud. Norvežanin je vozio praktično bez greške pa je sasvim zasluženo ostvario najbrže vreme.

Nakon njega je nastupio kanadski takmičar Jan Hudec koji je ostvario identično vreme kao Miller pa su se obojica ponadali da će podeliti srebrnu medalju.

Međutim njihovo slavlje je donekle poremetio još jedan Amerikanac Andrew Weibrecht koji je nastupio sa startnim brojem 29. Pomalo neočekivano, ali ipak zahvaljujući svojoj sjajnoj vožnji sasvim zasluženo stigao do drugog mesta te potisnuo kanadsko-američki par na najniži stepenik pobedničkog postolja.

Bez medalje je tako ostao vidno razočaran mladi Austrijanac Otmar Streidinger kome je ona izmakla za samo dva stota dela sekunde pa je na kraju morao da se zadovolji „tek“ petim mestom.

Hrvatski takmičar Natko Zrnčić-Dim podelio je 19. mesto uz zaostatak od sekundu i 61 stotih u odnosu na Jansruda. Njegov sunarodnik Ivica Kostelić bio je nešto sporiji pa je na kraju zauzeo 24. poziciju.

Na trci je nastupio i srpski reprezentativac Marko Vukićević. On je ostvario rezultat od 1:23.88 te zauzeo 48. poziciju.

Takmičar iz Bosne i Hercegovine, Igor Leikert, bio je nešto sporiji pa je trku završio na 50. mestu.