Naslovna    Vesti    Takmičenja    Lari Gut pobeda i mali Kristalni globus
13

mar

2014

Lari Gut pobeda i mali Kristalni globus

Švajcarkinja trijumfom potvrdila superveleslalomsku titulu. Drugo mesto osvojila Anna Fenninger, treća Tina Maze.

Najbolje superveleslalomašice nastupile su danas na poslednjem, šestom superveleslalomu sezone u okviru završnice Svetskog kupa u švajcarskom Lenzerheideu. Na nešto skraćenoj stazi „Silvano Beltrametti“ u odnosu na jučerašnji spust, sa startom na 2120m, dužine 1485m, nastupila je 21 takmičarka iz ukupno 9 zemalja.

Novu pobedu pred domaćom publikom, ostvarila je Švajcarkinja Lara Gut. Njoj je bilo potrebno da trku završi na jednom od prvih osam mesta kako bi osvojila mali superveleslalomski globus međutim čini se da danas nije želela da pravi nikakve „kalkulacije“. Odskijala je najbržu vožnju i sa vremenom 1:17.14 potpuno zasluženo stigla do trijumfa i prvog Kristalnog globusa u karijeri, ujedno raspršivši sve nade Austrijanke Fenninger da joj može preoteti titulu.

Druga je danas bila pomenuta austrijska skijašica Anna Fenninger, inače zlatna u ovoj disciplini na Olimpijskim igrama u Sochiju. Ona je vozila prilično dobro te sa zaostatkom od 61 stotinke, odnosno vremenom 1:17.75 stigla do druge pozicije i petog veleslalomskog podijuma ove sezone kada su u pitanju trke iz karavana Svetskog kupa. Međutim bilo je ipak nerealno očekivati da će Austrijanka, bez trijumfa ove sezone u superveleslalomu, ipak uspeti da osvoji mali Kristalni globus.

Treće mesto osvojila je slovenačka skijašica Tina Maze. Ona je bila sporija od Fenninger za 34 a od Gut čak 95 stotinki uz rezultat 1:18.09. Slovenka je na kraju u ukupnom poretku superveleslaloma zauzela sedmo mesto sa osvojenih 183 boda.

Sjajna je danas bila još jedna Austrijanka Nicole Schmidhofer koja je osvojila četvrto mesto dok je peta bila njena sunarodnica Regina Sterz.

Dakle u disciplini superveleslalom krajnji poredak je sledeći: Lara Gut (448 bodova), Anna Fenninger (357 bodova) dok je treće mesto uprkos povredi osvojila Tina Weirather (310 bodova).

Današnjim drugim mestom sa novih 80 bodova, Fenninger je praktično osigurala titulu ukupne pobednice Svetskog kupa s obzirom na veliki peh njene jedine konkurentkinje Marie Hoefl-Riesch koja je povredila rame prilikom pada na jučerašnjem spustu. Austrijanka ima 1271 bod dok je Nemica do sada sakupila „samo“ 1180. Na trećem mestu je današnja pobednica Lara Gut koja je sakupila 1056.

U petak je u Lenzerheideu takmičenje timova dok se u subotu i nedelju voze tehničke discipline.