Naslovna    Vesti    Takmičenja    Hat-trick za Shiffrin, Pinturault najbrži u kombinaciji
29

dec

2016

Hat-trick za Shiffrin, Pinturault najbrži u kombinaciji

Amerikanka stigla do treće uzastopne pobede u tri dana, Francuz brži od Hirschera u alpskoj kombinaciji.

Najbolja američka skijašica Mikaela Shiffrin stigla je do treće uzastopne pobede u tri dana. Nakon veleslaloma i slaloma, ona je bila najbrža i u današnjem slalomu koji je vožen u austrijskom Semmeringu. Zvuči neverovatno ali na stazi Panorama Shiffrin je danas stigla do svoje dvanaeste slalomske pobede u isto toliko trka. Ona je ostvarila ukupno vreme 1:40.06.

Drugo mesto osvojila je sjajna Slovakinja Veronika Velez Zuzulova koja je za pobednicom zaostala 64 stota dela sekunde. Njeno vreme na kraju je iznosilo 1:40.70.

Švajcarkinja Wendy Holdener popela se na najniži stepenik pobedničkog postolja uz rezultat 1:41.60, čak sekundu i 54 stotinke zaostatka, što samo pokazuje koliko je Shiffrin bila dominantna.

Na žalost Nevena Ignjatović nije uspela da završi prvu vožnju iako je imala dobro prvo prolazno vreme.

Od slovenačkih takmičarki, čak tri su osvojile bodove: Maruša Ferk (23. mesto), Ana Bucik (24.) i Meta Hrovat (28.).

Najbolji skijaši nastupili su danas u alpskoj kombinaciji. Na stazi Deborah Compagnoni u Santa Caterini najbolje se snašao fransuski takmičar Alexis Pinturault. On je do pobede došao zahvaljujući pre svega odličnoj slalomskoj vožnji koju je „odradio“ brže čak i od Hirschera. Njegovo ukupno vreme iznosilo je 2:19.71.

A upravo je Marcel Hirscher zauzeo drugu poziciju uz 34 stotinke zaostatka u odnosu na Francuza uz vreme 2:20.05.

Treći je bio Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa rezultatom 2:20.84.

Hrvatski takmičar Filip Zubčić ostvario je solidno 20. vreme dok je Ivica Kostelić bio 36.

Ovo su bile poslednje trke u ovoj godini a nova uzbuđenja očekuju nas već 3. i 5. januara na zagrebačkom Sljemenu, gde dame i muškarci nastupaju u trkama slaloma.