Naslovna    Vesti    Takmičenja    Mikaela Shiffrin i Henrik Kristoffersen dominiraju u slalomu
08

jan

2017

Mikaela Shiffrin i Henrik Kristoffersen dominiraju u slalomu

Amerikanka pobedila u Mariboru, dok je Norvežanin bio najbolji nu Adelbodenu.

Mikaela Shiffrin i Henrik Kristoffersen pobednici su slaloma voženih u Mariboru, odnosno Adelbodenu. Uslovi na stazama nisu bili idealni, vremenske prilike su favorizovale neke takmičare, ali skijanje je sport na otvorenom i na to se ne može uticati.

Amerikanka Mikaela Shiffrin je na “Zlatnoj lisici” dominirala u slalomu i bila najbrža u obe vožnje, Wendy Holdener iz Švajcarske je bila druga, a Šveđanka Frida Hansdotter je zauzela treće mesto. Najboljoj srpskoj skijašici Neveni Ignjatović plasman u drugu vožnju izmakao je za samo 18 stotinki. Treba istaći odličan rezultat Slovenke Ane Bucik, koja je sedmim mestom stigla do najboljeg plasmana u karijeri. Ilka Štuhec je takođe bila solidna i zauzela je 10. mesto.

U Adelbodenu je magla pravila poteškoće skijašima, a u takvim uslovima najbolje se snašao Henrik Kristoffersen, pa mu je ovo treća pobeda u slalomu ove sezone. Italijan Manfred Moelgg je ponovo bio odličan i posle trijumfa u Zagrebu, osvojio je drugo mesto u Švajcarskoj. Jedan od favorita Marcel Hirscher morao je da se zadovolji trećom pozicijom. On se žalio na uslove na stazi u prvoj vožnji, kada je zbog slabije vidljivosti imao čak 1.60 sekundi zaostaka, ali je u drugom laufu bio mnogo bolji i popeo se na treću stepenicu postolja. Slovenac Štefan Hadalin najbolje je plasirani skijaš sa naših prostora, on je zauzeo 23. mesto.