Naslovna    Vesti    Takmičenja    Zlato za Ilku Štuhec i Beata Feuza u spustu
12

feb

2017

Zlato za Ilku Štuhec i Beata Feuza u spustu

Zlatna medalja ostaje u Sloveniji. Ilka štuhec nova je svetska šampionka u spustu dok je kod muškaraca trijumfovao Beat Feuz.

Slovenačka skijašica Ilka Štuhec osvojila je zlatnu medalju u spustu na Svetskom šampionatu u St.Moritzu. Ona je do trijumfa na stazi Engadina došla zahvaljujući odličnoj vožnji te vremenu 1:32.85. Nakon povrede Lare Gut te ostvarenog najbržeg vremena na treningu, Štuhec je bila glavna favoritkinja za najviši plasman.

Slovenka je opravdala očekivanja i zasluženo osvojila zlatnu medalju koja će tako ostati u deželi jer je, da podsetimo, na prethodnom šampionatu u Beaver Creeku 2015. trijumfovala njena sunarodnica Tina Maze.

Drugo mesto i srebrnu medalju osvojila je sjajna Austrijanka Stephanie Veiner sa zaostatkom od 40 stotih dok je samo pet stotinki sporija od nje bila legendarna Amerikanka Lindsey Vonn, koja je osvojila bronzu.

Italijanka Sofia Goggia ima za čim da žali jer je, uprkos dobroj vožnji, ipak ostala bez medalje zahvaljujući dvema greškama koje je napravila neposredno pre ulaska u cilj. Ona je na kraju zauzela četvrto mesto.

Maruša Ferk zauzela je 23. mesto sa 2 sekunde i 38 stotih zaostatka za pobednicom.

Najbolji skijaši su takođe danas nastupili u spustu, s obzirom da je jučerašnje takmičenje odloženo zbog magle.  Na stazi Corviglia se za slavlje domaćih navijača pobrinuo švajcarski takmičar Beat Feuz koji je do zlatne medalje stigao sa rezultatom 1:38.91.

Samo dvanaest stotinki sporiji bio je Kanađanin Erik Guay koji je osvojio srebrnu medalju, odličan rezultat nakon superveleslalomskog zlata samo nekoliko dana ranije. Njegovo vreme u cilju iznosilo je 1:39.03.

Na najniži stepenik pobedničkog postolja popeo se Austrijanac Max Franz koji je za pobednikom zaostao 37 stotinki.

Glavni favorit za zlato, Norvežanin Kjetil Jansrud, morao je da se zadovolji podelom četvrtog mesta sa Patrickom Kuengom.

Odličan je bio Slovenac Boštjan Kline koji je zauzeo sedmu poziciju uz zaostatak od 52 stotinke. Njegov sunarodnik Klemen Kosi bio je 18.

Na trci su nastupili i srpski takmičari Marko Vukićević i Marko Stevović. Vukićević je zauzeo 40. mesto mesto sa tri sekunde i 73 stotinke zaostatka za pobednikom dok je Stevović ostvario 48. vreme (+6.07s).