Naslovna    Vesti    Takmičenja    Garmisch–Partenkirchen S (ž) – Jubilarni 50.trijumf Lindsey Vonn
04

feb

2012

Garmisch–Partenkirchen S (ž) – Jubilarni 50.trijumf Lindsey Vonn

Amerikanka Lindsey Vonn pobednica je spusta voženog u nemačkom Garmisch–Partenkirchenu. Ona se najbolje snašla na ledenoj stazi Kandahar 2, posebno odličnom vožnjom na donjem delu staze.

Amerikanki je ovo jubilarni 50. trijumf u karijeri u Svetskom kupu čime se opasno približlila drugoplasiranoj na večnoj listi, legendarnoj Vreni Schneider koja ima ukupno 55 pobeda. I dalje je neprikosnovena na prvom mestu Annemarie Moser-Proell sa 62 pobede.

Odličan rezultat osvajanjem drugog mesta danas u Garmischu ostvarila je ŠvajcarkinjaNadja Kamer. Današnja trka je dobar nagoveštaj povratka ove specijalistkinje za brze discipline posle jednogodišnje pauze zbog povrede kolena.

Treće mesto osvojila je mlada skijašica iz Lihtenstajna, Tina Weirather. Devojka sa fantastičnom kombinacijom skijaških gena (majka i ujak Hanni i Andreas Wenzel, otac Harti Weirather) današnjim plasmanom nastavila je seriju odličnih rezultata u spustu ove sezone. Trenutno je drugoplasirana u poretku ove discipline iza Lindsey Vonn.

Četvrto mesto zauzela je domaća nada Maria Hoefl-Riesch koja polako podiže formu posle niza loših plasmana ove sezone. Peta je bila Italijanka Daniela Mergihetti, dok je šesto mesto osvojila Elisabeth Goergl. Konstantno dobra ove sezone Tina Maze danas nije bila na visini zadatka, završivši trku na razočaravajućem 26.mestu.

Skijašice će sutra u Garmisch–Partenkirchenu voziti Super G. Najveći favorit će bez sumnje ponovo biti Lindsey Vonn.