Naslovna    Vesti    Takmičenja    SP 2013 Schladming, SK (ž): Zlato za Hoefl-Riesch, Tini Maze srebro
08

feb

2013

SP 2013 Schladming, SK (ž): Zlato za Hoefl-Riesch, Tini Maze srebro

Maria Hoefl-Riesch postala svetska prvakinja u superkombinaciji. Tini Maze srebrna medalja, a Nicole Hosp bronza.

Za razliku od prve trke superveleslaloma, na kojoj je bilo puno problema, danas je viđeno sjajno takmičenje u superkombinaciji za žene. Odlično vreme i mnogo bolja, tvrđa staza očito su doprineli da gledamo jako uzbudljivu i zanimljivu trku. Pobeda i titula svetskog prvaka pripala je Nemici Mariai Hoefl-Riesch. Drugo mesto osvojila je sjajna Tina Maze, dok je treća bila domaća takmičarka Nicole Hosp.

Prva trka spusta je bila veoma interesantna. Najbrže, identično vreme zabeležile su sjajnim vožnjama Tina Maze i Austrijanka Anna Fenninger. Tina je u gornjem delu staze imala zaostatak u odnosu na Fenningerovu, ali je u donjem delu bila najbrža i uspela da anulira njenu prednost. Odlična treća, bila je veteranka Elisabeth Goergl (AUT) sa zaostatkom od samo 5 stotinki. Lara Gut (SUI) i Maria Hoefl-Riesch podelile su 4. mesto sa samo 20 stotinki zostatka u odnosu na vodeći tandem. Dobar plasman u spustu ostvarila je i Nicole Hosp, završivši prvu vožnju na 9. mestu sa zaostatkom od 1,32s.

Slalomska staza, koju je trasirao Tinin trener Magoni, bila je tehnički zahtevna. Najbrža u slalomu je bila Niki Hosp, što joj je na kraju donelo treće mesto i bronzanu medalju. Inače, ovo je prva medalja za Austriju na ovom prvenstvu. Elisabeth Goergl nije uspela da se nosi sa mnogo boljim slalomašicama, završivši trku na 6. mestu. Lara Gut i Anna Fenninger nisu imale sreće u slalomu, “zajahale” su kapiju i ostale bez plasmana u superkombinaciji.

Konačno je ove sezone Maria Riesch prikazala dve odlične vožnje i na kraju potpuno zasluženo došla do svoje druge titule svetskog prvaka. Tina Maze nije uspela da sačuva prednost iz spusta koju je imala u odnosu na Nemicu, pa je na kraju morala da se zadovolji drugim mestom i srebrnom medaljom. Slovenki je ovo peta medalja sa Svetskih prvenstava.

Na Svetskom prvenstvu u Schladmingu sutra je na rasporedu spust skijaša, dok skijašice nastavljaju sa takmičenjem u nedelju kada se takodje vozi spust.