Naslovna    Vesti    Takmičenja    Nevena Ignjatović 38. u slalomu u Leviju

nov

2013

Nevena Ignjatović 38. u slalomu u Leviju

Srpska skijašica nastupila na slalomu Evropa kupa u Finskoj.

Najbolja srpska skijašica, Nevena Ignjatović, danas je u okviru Evropa kupa vozila slalom u finskom Leviju i zauzela 38. mesto s vremenom 1:52.24. Nevena je startovala sa brojem 41, a za pobednicom, Norvežankom Monom Loeseth, zaostala je nešto manje od pet sekundi. Neveni je ovo bio drugi slalom Evropa kupa ove sezone, pošto je juče u prvoj trci slaloma u Leviju zauzela 44. mesto.

Drugo mesto u današnjoj trci zauzela je Michelle Gisin iz Švajcarske, a treće Paulina Grassl iz Švedske. Hrvatska skijašica Sofija Novoselić na cilj je stigla kao 33., a Slovenka Ana Buick završila je trku na 39. pozciji.

Nevena Ignjatović je pored nastupa u slalomu, prethodnih dana vozila i dve trke veleslaloma Evropa kupa u kojima je osvojila 51., odnosno, 49. mesto.