Naslovna    Vesti    Takmičenja    St. Moritz, VSL (ž): Pobeda Tesse Worley

St. Moritz, VSL (ž): Pobeda Tesse Worley

Francuskinja Tessa Worley bila je najbrža u veleslalomu u St. Moritzu.

Svetska šampionka u ovoj disciplini, Tessa Worley, dominantno je došla do svoje prve pobede u ovoj sezoni, druge u karijeri u St.Moritzu. Ona je bila najbolja i posle prve vožnje, a agresivnom vožnjom bez greške potvrdila je trijumf i u drugom laufu.

Šveđanka Jessica Lindell-Vikarby pokazala je da se ove sezone nalazi u odličnoj formi i da pobeda u Lake Louiseu prošlog vikenda nije bila nikakva slučajnost. Ona je u St. Moritzu zauzela drugo mesto sa 37 stotinki zaostatka za Worley.

Pobedničko postolje kompletirala je Slovenka Tina Maze osvajanjem trećeg mesta. Prethodnih dana dosta se pričalo o problemima u timu Tine Maze, lošoj komunikaciji sa trenerom, a Tina je delovala potpuno dekoncentrisano na jučerašnjoj trci superveleslaloma. U nedeljnom veleslalomu stvari su se izgleda konačno posložile i Maze je odvezla trku na svom nivou, a posebno drugom vožnjom podsetila je na izdanja iz prethode sezone kada je rušila sve pred sobom.

Četvrto mesto osvojila je Austrijanka Kathrin Zettel, trećeplasirana posle prve vožnje. Nju je jedna velika greška u donjem, ravnom delu staze koštala pobedničkog postolja. Peta je danas u St. Moritzu bila Francuskinja Anemone Marmottan, dok je šesto mesto osvojila Šveđanka Maria Pietilae-Holmner.

Prvih deset kompletirale su Nadia Fanchini, Anna Fenninger, Francesca Marsaglia i Kajsa Kling. Šveđanka Kajsa Kling iz trke u trku pokazuje da je aplsolutno eksplodirala ove sezone i posle senzacionalnog drugog mesta u jučerašnjem superveleslalomu sigurno će biti zaodovljna još jednim top 10 plasmanom.

Staza Corviglia Suvretta u St. Moritzu pokazala se kao preveliki zalogaj za brojne skijašice iz samog vrha Svetskog kupa, a veliki broj njih nije uspeo da završi trku. Već u prvoj vožnji ispadale su jedna za drugom velike favoritkinje Mikaela Shiffrin, Tina Weirather, Frida Hasdotter, Elisabeth Goergl i Federica Brignone, a domaća publika je bila jako razočarana kada se pomenutim skijašicama pridružila i najveća švajcarska nada, vodeća u ukupnom poretku Svetskog kupa, Lara Gut.

Od takmičarki iz regiona pored Tine Maze nastupile su i njene zemljakinje Ana Drev i Katarina Lavtar. Ana Drev izgleda da nikako ne može da pronađe formu iz prošle sezone kada je skoro redovno beležila top 15 plasmane u veleslalomima Svetskog kupa. U St. Moritzu nije uspela da se plasira u drugu vožnju. Sa druge strane, mlada Katarina Lavtar beleži sve bolje rezultate u njenoj najboljoj disciplini veleslalomu, i danas je ušla u drugu vožnju i trku završila na odličnom 24. mestu.

U St. Moritzu je nastupila i skijašica iz Bosne i Hercegovine, Žana Novaković. Ona nije uspela da se plasira u drugu vožnju i trku je završila na 48. poziciji.

U poretku veleslaloma posle današnje trke prva je Jessica Lindell-Vikarby sa 212 bodova, ispred Katrhrin Zettel koja ima 146. Treća je današnja pobednica Tessa Worley koja je do sada sakupila 139 bodova.

Svetski kup za žene se nastavlja već u utorak kada je na programu slalom u francuskom Courchevelu.