Naslovna    Vesti    Takmičenja    Neureuther najbrži u Bormiu

jan

2014

Neureuther najbrži u Bormiu

Nemački skijaš stigao u italijanskom ski centru do šeste pobede u karijeri.

Felix Neureuther, skijaš iz Garmisch-Partenkirchena, trijumfovao je u slalomu u Bormiu koji je održan kao nadoknada otkazane trke iz Zagreba. Neureuther je bio drugoplasiran posle prve vožnje sa samo jednom stotinkom zaostatka za Marcelom Hirscherom. Austrijanac ipak nije odoleo pritisku u drugoj vožnji i na kraju je morao da se zadovolji drugim mestom iza nemačkog skijaša.

Treće mesto u Bormiu, na radost domaćih navijača, osvojio je Italijan Manfred Moelgg. Samo osam stotinki delilo je od postolja Naokija Yuassu, najveće iznenađenje današnje trke. Japanac je posle 21. pozicije prve vožnje, najbržim drugim laufom stigao do fenomenalne četvrte pozicije. Peti je bio Šveđanin Mattias Hargin, dok je vrlo dobro šesto mesto osvojio Jean Baptiste- Grange koji je dobrom drugom vožnjom značajno popravio rezultat iz prvog laufa.

Sedmo mesto pripalo je devetnaestogodišnjem Norvežaninu Henriku Krisoffersenu koji sa samo devetnaest godina već počinje da se navikava na top deset plasmane u slalomima Svetskog kupa. Prvih deset u Bormiu kompletirali su još i Fritz Dopfer, Andre Myhrer, kao i Švajcarac Luca Aerni koji je sjajnom drugom vožnjom popravio plasman za petnaestak mesta.

Vodeći u poretku slaloma, Austrijanac Mario Matt, odradio je solidnu prvu vožnju, ali je u drugoj vozio nešto rezervisanije što mu je na kraju donelo tek 13. mesto.

Ivica Kostelić je bio na desetoj poziciji posle prve vožnje, ali je drugu odradio dosta loše i trku završio tek na 24. mestu. Drugi hrvatski takmičar u današnjoj trci, Dalibor Šamšal, nije uspeo da završi prvu vožnju.

Slovenac Mitja Valenčić bio je 25. posle prve vožnje, ali se posle dobrog drugog nastupa značajno pomerio u plasmanu i trku završio na solidnoj 15. poziciji.

Posle slaloma u Bormiu i dalje je u generalnom plasmanu Svetskog kupa prvi Aksel Lund Svindal koji ne nastupa u ovoj disciplini, ali mu se drugoplasirani Marcel Hirscher dosta približio i sada zaostaje za Norvežaninom 115 bodova.

Hirscher će imati idealnu priliku da preuzme vođstvo u ukupnom poretku Svetskog kupa već za vikend kada su na programu trke slaloma i veleslaloma u švajcarskom Adelbodenu.