Naslovna    Vesti    ZOI Sochi 2014    Viletta trijumfovao, Kosteliću srebro u superkombinaciji!
14

feb

2014

Viletta trijumfovao, Kosteliću srebro u superkombinaciji!

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je srebrnu medalju na superkombinaciji u Sochiju. Švajcarac Sandro Viletta bio je najbrži dok je Italijan Christof Innerhofer osvojio treće mesto.

Osmi dan takmičenja na Olimpijskim igrama u Sochiju bio je rezervisan za mušku superkombinaciju koja se sastojala iz jednog spustaškog i jednog slalomskog laufa. Na izuzetno zanimljivoj trci trijumfovao je švajcarski takmičar Sandro Viletta sa ukupnim vremenom 2:45.20.

Sjajan rezultat napravio je hrvatski skijaš Ivica Kostelić koji je osvojio srebrnu medalju uz 34 stotinke zaostatka, vreme 2:45.54.

„Bronzani“ je danas bio Italijan Christof Innerhofer koji je od Kostelića bio sporiji za 13 a od pobednika 47 stotih delova sekunde uz ukupno vreme 2:45.67.

Nakon prve vožnje superveleslaloma, u vođstvu je bio Norvežanin Kjetil Jansrud ispred češkog takmičara Ondrej Banka i Austrijanca Mayera. Kostelić je zauzimao sedmu poziciju, Innerhofer osmu, dok je Viletta bio tek 14.

Sjajnim slalomskim laufom, na stazi koju je postavio Ante Kostelić, Viletta je izbio na vodeću poziciju. Redom su bezuspešno pokušavali da ga sa trona skinu Bode Miller, Carlo Janka i ostali.

Nakon njih je Innerhofer napravio dobar rezultat te izbio na drugu poziciju iza Vilette ali ga je odmah nakon toga, svojom vožnjom sa nje "skinuo" Ivica Kostelić te potisnuo Italijana na treće mesto. Kostelić je vozio prilično dobro ali nešto rezervisanije, što je na kraju bilo dovoljno za srebrnu medalju, četvrtu olimpijsku u njegovoj karijeri.

Nakon njih su nastupili Svindal, Franz, Mayer, Jansrud ali niko nije uspeo da nadmaši rezultat prve trojice. Norvežanin Kjetil Jansrud je na kraju ipak uspeo da stigne do četvrte pozicije ali je njegov zaostatak od sekundu i šest stotih ipak bio preveliki da bi se našao na podijumu.

Peto mesto je osvojio slovački takmičar Adam Zampa koji je sa neverovatne 27. pozicije nakon prve vožnje, sjajnim slalomom koji ga je dugo "držao" na vodećoj poziciji, uspeo da se plasira tako visoko.

Dobar je danas bio još jedan hrvatski takmičar Natko Zrnčić-Dim. On je sa vremenom 2:47.06 te zaostatkom od sekundu i 86 stotih uspeo da stigne do 10. mesta.

Takmičar iz Bosne i Hercegovine, Igor Leikert zauzeo je 26. poziciju uz +10.50s zaostatka za pobednikom.

U subotu se u Sochiju vozi ženski superveleslalom sa početkom u 8h dok muškarci nastupaju u istoj disciplini, dan kasnije.