Naslovna    Vesti    Takmičenja    Hirscher ponovo nedodirljiv na Sljemenu

jan

2015

Hirscher ponovo nedodirljiv na Sljemenu

Marcel Hirscher ponovo neprikosnoven u slalomu u Zagrebu. Filip Zubčić odličan 15.

Marcel Hirscher došao je u Zagrebu do 28. pobede u karijeri, treće za redom na Sljemenu. Staza Crveni spust bila je odlično pripremljena, veoma tvrda i ledena, a takva podloga Hirscheru tradicionalno izuzetno odgovara. On je u obe vožnje bio nedodirljiv za konkurenciju i u cilj je ušao sa preko 80 stotinki prednosti u odnosu na drugoplasiranog Felixa Neueruthera. Treće mesto i najbolji plasman u karijeri ostvario je mladi Norvežanin Sebastian-Foss Solevaag.

Atmosfera u cilju je bila sjajna, a trku na Sljemenu pratilo je oko 14,000 gledalaca.

Četvrto mesto u Zagrebu osvojio je Šveđanin Mattias Hargin, dok je osvajanjem petog mesta Rus Alexander Khoroshilov nastavio sa sjajnim rezultatima i potvrdio fantastičnu formu u kojoj se nalazi ove sezone.

Od hrvatskih takmičara najbolji rezultat ostvario je Filip Zubčić osvojivši sjajno 15. mesto. Zubčić je već ulaskom u drugu vožnju ostvario izuzetan uspeh, a prvi lauf završio je na 22. mestu. Ovo su za njega prvi bodovi u slalomu u Svetskom kupu. Njegov stariji i iskusniji kolega Ivica Kostelić takođe se plasirao u drugu vožnju i u konačnom poretku zauzeo 18. mesto, što mu je najbolji plasman ove sezone. Ostali hrvatski skijaši koji su nastupili na Sljemenu nisu uspeli da se plasiraju u drugu vožnju. Slovenački skijaši Miha Kuerner i Matic Skube kao i Makedonac Antonio Ristevski i Igor Laikert iz Bosne i Hercegovine nisu uspeli da se kavlifikuju za drugu vožnju.

Srpski skijaš Marko Vukićević koji je trebalo da startuje sa brojem 82 ipak nije nastupio na trci zbog bolesti.

Najduži slalom u Svetskom kupu uzeo je i nekoliko “skalpova” među velikim imenima Svetskog kupa koji nisu uspeli da završe trku.  Agonija Maria Matta se nastavila i na Sljemenu jer nije uspeo da završi ni četvrtu trku slaloma ove sezone. Bez bodova ostali su i Henrik Kristoffersen, Ted Ligety, Patrick Thaler i Benjamin Raich. Najviše razloga za žaljenje zbog izletanja imaće sigurno Amerikanac David Chodounsky, koji se nalazio na fenomenalnoj 3. poziciji posle prve vožnje ali ga je nepažnja u drugoj koštala plasmana.

Posle pobede u Zagrebu Marcel Hirscher je ponovo preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu Svetskog kupa od Kjetila Jansruda koji ne nastupa u slalomu. U poretku slaloma u vođstvu je Felix Neureuther, dok se Hirscher nalazi na drugom mestu.

Svetski kup za skijaše se iz Zagreba sledećeg vikenda seli u švajcarski Adelboden gde su na programu slalom i veleslalom.