Naslovna    Vesti    Takmičenja    Trijumf Reichelta u spustu u Kvitfjellu

mar

2015

Trijumf Reichelta u spustu u Kvitfjellu

Austrijanac Hannes Reichelt bio je najbrži na trci spusta u norveškom Kvtifjellu. Jansrud razočarao domaću publiku, zauzeo tek 7. mesto.

Hannes Reichelt trijumfovao je na devetom spustu sezone u norveškom skijalištu Kvtifjell. Staza Olympiabakken je zbog jakog vetra morala biti skraćena, odnosno start je sa predviđenih 1020mnv spušten na 890mnv.

U takvim uslovima odlično se snašao Austrijanac Reichelt koji je stigao do svog trećeg trijumfa ove sezone u disciplini spust. On ostvario vreme od 1:29.65, ispostaviće se na kraju nedostižno za njegove konkurente.

Sjajno drugo mesto osvojio je kanadski takmičar Manuel Osborne-Paradis koji je sa startnim brojem 28. te rezultatom 1:29.65 uspeo danas da se popne na pobedničko postolje.

Treći je bio raspoloženi Italijan Werner Heel. On je sa startnim brojem 1. dugo bio na vodećoj poziciji sa postavljenim vremenom 1:30.03, sve dok ga na tom mestu nije smenio današnji pobednik Reichelt, koji je krenuo 20. iz startne kućice.

Postolje je Francuzu Guillermu Fayedu izmaklo za samo 2 stotinke pa je na kraju morao da se zadovolji četvrtim mestom. Stoti deo sekunde, sporiji je od njega bio Švajcarac Patrick Kueng.

Hrvatski takmičar Natko Zrnčić-Dim ostvario je vreme 1:31.44 što je na kraju bilo dovoljno za 45. mesto.

Od Slovenaca bodove je osvojio Boštjan Kline koji je podelio 28. mesto sa Italijanom Klotzom. Rok Perko bio je 32. dok je Andrej Šporn zauzeo 43. poziciju.

S obzirom da je domaći takmičar Kjetil Jansrud osvojio tek 7. mesto, sada je razlika između njega i Reichelta u trci za spustaški Kristalni globus samo 20 bodova. Norvežanin ima 505 a Austrijanac 485 pa će se rasplet dogoditi na finalu Svetskog kupa u Meribelu.

Sutra je u Kvitfjellu na programu superveleslalom koji počinje u 10:45h uz direktan prenos na Eurosportu u HRT2.