Naslovna    Vesti    Takmičenja    Shiffrin nastavila dominaciju u Aspenu

nov

2015

Shiffrin nastavila dominaciju u Aspenu

Amerikanka nastavila da “teroriše” konkurenciju u slalomu.

Mikaela Shiffrin je u drugom slalomu sezone voženom ponovo u Aspenu pokazala da definitivno u ovoj disciplini nema konkurenciju. Ona je do 17. pobede u karijeri došla na skoro jednako ubedljiv način kao i juče kada je najbližu pratilju ostavila iza sebe za više od 3 sekunde. Danas je Shiffrin od drugoplasirane bila brža za 2.65 sekunde.

Drugo mesto osvojila je Šveđanka Frida Hansdotter koja je time za jednu poziciju popravila jučerašnji plasman kada se popela na najniži stepenik pobedničkog postolja. Treća je danas u Aspenu bila Čehinja Sarka Strachova.

Četvrto mesto osvojila je Kanađanka Erin Mielzynski, dok je peta bila Carmen Thalmann iz Austrije. Šesto mesto je osvojila je još jedna Austrijanka Michaela Kirchgasser, dok je sjajna sedma bila mlada Slovakinja Petra Vlhova koja je tako stigla do najboljeg plasmana u karijeri u Svetskom kupu.

Srpska skijašica Nevena Ignjatović nije uspela da se plasira u drugu vožnju i zauzela je 54. mesto.

Drugi po redu slalom vožen ovog vikenda u Aspenu bio je nadoknada za otkazani slalom u Leviju.

Svetski kup i sledećeg vikenda ostaje u Severnoj Americi kada su na programu brze discipline koje će se voziti u kanadskom Lake Louiseu.