Naslovna    Vesti    Takmičenja    Zuzulova ponovo najbolja u Flachauu

jan

2016

Zuzulova ponovo najbolja u Flachauu

Slovakinja stigla do novog trijumfa u slalomu u Svetskom kupu.

Staza Hermann Maier u Flachauu definitivno leži Veroniki Velez Zuzulovoj. Ona je u petak stigla do ukupno četvrte pobede u karijeri, a druge na ovoj stazi u poslednja tri dana. Zuzulova se nalazila na drugoj poziciji posle prvog laufa, ali je najboljim vremenom druge vožnje izbila na vodeću poziciju koju je na kraju zadržala.

Drugo mesto u Flachauu osvojila je sjajna Šveđanka Frida Hansdotter, dok je treća bila druga slovačka senzacija, Petra Vlhova. Mlada Slovakinja se ustalila na pobedničkom postolju ove sezone, pa je tako pored pobede u Areu bila na podijumu još dva puta. Tragičarkom današnje trke mogla bi se proglasiti Francuskinja Nastasia Noens koja je vodila posle prve vožnje, ali je zbog nervoze drugu odvezla dosta loše i trku završila na nezahvalnom četvrtom mestu.

Peto mesto osvojila je Čehinja Starka Strachova, dok je šesta bila Švajcarkinja Wendy Holdener.

U Flachauu je tokom trke ponovo padao jak sneg što je stvaralo teškoće skijašicama.

Što se tiče takmičarki iz regiona, Slovenkama Katarini Lavtar i Ani Bucik nedostajalo je sreće za plasman u drugu vožnju, pa su trku završile posle prvog nastupa na 31. odnosno 33. mestu. Lavtarova je ostala bez druge vožnje za samo dve stotinke. Srpskoj skijašici Neveni Ignjatović trebalo je malo više za drugu vožnju pa je trku završila na 54. mestu.

Posle drugog slaloma u Flachau situacija u poretku discipline je neporomenjena. I dalje je na vodećoj poziciji Frida Hansdotter sa 505 bodova ispred Veronike Zuzulove koja ima 85 bodova manje, Treća je Sarka Strachova sa 396 bodova. U generalnom plasmanu Svetskog kupa i dalje je prva Lara Gut isped Lindsey Vonn ali im se sada ozbiljno približila Frida Hansdotter na trećem mestu i ima 77 bodova manje od Gut i 39 manje od Vonn.

U nedelju će u Flachauu skijašice nastupiti u veleslalomu.