Naslovna    Vesti    Takmičenja    Italijan Peter Fill najbrži u spustu u Kitzubühelu
23

jan

2016

Italijan Peter Fill najbrži u spustu u Kitzubühelu

Drugi trijumf Italijana u karijeri. Drugo i treće mesto zauzeli švajcarski takmičari Feuz i Janka.

Austrijski Kitzbühel bio je domaćin šestog spusta sezone. Na žalost čuvena staza Streif je i ove godine morala biti skraćena zbog jakog vetra na vrhu što je bio razlog odlaganja starta za 60 minuta.

U takvim uslovima najbolje se snašao italijanski takmičar Peter Fill koji je sa startnim brojem 14. ostvario rezultat od 1:52.37. Njegova vožnja bila je karakteristično „mirna“ što nije bio slučaj kod velikog broja takmičara, najviše zbog velikog broja neravnina u drugom delu Streifa. On je tako stigao do svoje druge spustaške pobede u karijeri, posle trijumfa u Lake Louiseu 2008.

Drugo mesto osvojio je Švajcarac Beat Feuz koji je imao zaostatak od 37 stotinki uz rezultat 1:52.74 dok je njegov sunarodnik Carlo Janka bio treći sa vremenom 1:53.02 (+0.65s).

Francuz Johan Clarey bio je četvrti dok je još jedan Švajcarac Marc Gisin bio peti. Slovenački takmičar Boštjan Kline zauzeo je 23. mesto uz vreme 1:55.94.

Inače trku je obeležilo nekoliko teških i spektakularnih padova nakon čega je usledilo uletanje takmičara u zaštitnu ogradu. „Seriju“ je započeo Georg Streitberger a slično su prošli i favoriti Hannes Reichelt i Aksel Lund Svindal. Austrijanci su prošli nešto teže pošto su evakuisani helikopterom dok je Norvežanin odvežen motornim sankama.

Zbog toga ali i nešto lošije vidljivosti, sudije su odlučile da nakon nastupa prvih 30. takmičara prekinu trku. Međutim nastup prvih 30. je dovoljno da se takmičenje smatra regularnim.

Sutra je u Kitzbühelu na programu slalom. Prva vožnja je zakazana za 10:30h dok je drugi lauf na programu u 13:30h.