Naslovna    Vesti    Takmičenja    Carlo Janka najbrži u superveleslalomu u Jeongseonu
07

feb

2016

Carlo Janka najbrži u superveleslalomu u Jeongseonu

Švajcarac na trci u Južoj Koreji konačno došao do trijumfa.

Švajcarski takmičar Carlo Janka trijumfovao je na petom superveleslalomu sezone koji je vožen u južnokorejskom skijalištu Jeongseon. Janka je stazu Jeongseon Downhill sa startom na 1195m, ciljem na 545m te dužine 2452m odskijao u vremenu 1:26.16.

Švajcarac je ove sezone u odličnoj, može se reći povratničkoj formi, pa je ovom pobedom dokazao da treće mesto na spustu u Kitzbühelu nikako nije bila slučajnost.

Drugi je danas bio Italijan Christof Innerhofer koji je za pobednikom zaostao 82 stota dela sekunde. Njegov rezultat iznosio je 1:26.98. Innerhofer svakako ima razloga za zadovoljstvo jer mu je ovo prvi podijum još od Lenzerheidea, gde je u martu 2014. osvojio drugo mesto u spustu.

Austrijski skijaš Vincent Kriechmayr imao je treći rezultat. Njegovo vreme 1:27.22 te zaostatak od sekundu i šest stotinki bili su dovoljni za podijum.

Osvajanjem sedmog mesta, Marcel Hirscher stigao je do novih 36 bodova.

Od favorita za najviši plasman Dominik Paris, Kjetil Jansrud baš kao ni Andrew Weibrecht nisu uspeli da završe trku.

Dobar rezultat napravio je slovenački takmičar Boštjan Kline koji je osvojio 11. mesto. Njegov sunarodnik Klemen Kosi imao je 18. vreme dok je Martin Čater bio 29.

Bodove je osvojio i hrvatski skijaš Natko Zrnčić-Dim. On je sa rezultatom 1:28.69 stigao do 26. mesta.

U generalnom plasmanu vodi Hirscher sa 1005 bodova ispred Svindala koji je sakupio 916. Međutim, s obzirom na činjenicu da je Norvežanin završio sezonu zbog povrede nakon pada u Kitzbühelu, čini se da će se glavna borba voditi između Hirschera i trećeplasiranog Kristoffersena koji ima 871 bod.

Kada je u pitanju disciplina superveleslalom, Svindal je i dalje na prvom mestu sa 310 bodova, ispred Weibrechta koji je sakupio 190 te mladog Norvežanina Kildea, danas četvrtog, koji ima 185.

Sledećeg vikenda najbolji tehničari voze veleslalom i slalom u Japanu.