Naslovna    Vesti    Takmičenja    Pobeda i veleslalomski Kristalni globus za Hirschera
05

mar

2016

Pobeda i veleslalomski Kristalni globus za Hirschera

Austrijanac trijumfovao u Kranjskoj Gori i osigurao mali Kristalni globus u veleslalomu.

Marcel Hirscher, austrijski reprezenativac i specijalista za tehničke discipline, trijumfovao je na desetom, pretposlednjem veleslalomu sezone koji je održan u Kranjskoj Gori. On je do pobede stigao zahvaljujući odličnim vožnjama na stazi Podkoren 3, gde je i nakon prvog laufa imao najbolje vreme a na kraju je njegov rezultat iznosio 2:12.58.

Ovom pobedom je Hirscher osigurao mali Kristalni globus, njegov treći u karijeri, s obzirom na nedostižnu prednost od 112 bodova u odnosu na Pinturaulta, pre poslednjeg veleslaloma sezone koji će biti održan u okviru finala Svetskog kupa u St. Moritzu, kasnije ovog meseca.

A upravo je francuski reprezentativac, Alexis Pinturault zauzeo drugo mesto na današnjoj trci sa vremenom 2:13.11. On je za Hirscherom nakon prvog laufa imao zaostatak od 41 stotih delova sekunde. U drugoj vožnji je odlično skijao te izbio na vodeću poziciju ali to na kraju ipak nije bilo dovoljno. Austrijanac je bio brži za 53 stotinke i pokazao da je zaista najbolji tehničar današnjice.

Na najniži stepenik pobedničkog postolja popeo se Norvežanin Henrik Kristoffersen. On je ostvario rezultat 1:15.01 što predstavlja čak sekundu i 59 stotih zaostatka u odnosu na pobednika.

Nemački reprezentativac Felix Neureuther zauzeo je četvrto mesto dok je još jedan Francuz, Thomas Fanara bio peti.

Filip Zubčić, trenutno najbolji hrvatski takmičar, osvojio je 7 novih bodova u Svetskom kupu zahvaljujući 25. mestu uz vreme 2:17.52.

Od slovenačkih reprezentativaca najbolje je bio plasiran Žan Kranjec koji je zauzeo 16. mesto.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa vodi Hirscher sa 1525 bodova, čak 333 više od drugoplasiranog Kristoffersena. Na trećem mestu je Pinturault koji je sakupio 1040.

Sutra je u Kranjskoj Gori na programu slalom. Prva vožnja počinje u 9:30h dok je drugi lauf zakazan za 12:30h.