Naslovna    Vesti    Takmičenja    Nevena Ignjatović 19. na slalomu u Zakopanama
01

feb

2013

Nevena Ignjatović 19. na slalomu u Zakopanama

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović, osvojila je 19. mesto na trci Evropa kupa u Zakopanama (POL).

Na današnjem slalomu u okviru Evropa kupa koji je održan u poljskom skijalištu Zakopane, najbolja srpska skijašica osvojila je 19. mesto.

Nevena je krenula sa startnim brojem 26. a nakon prve vožnje imala je tek 28. vreme. Međutim sjajnim drugim laufom u kojem je imala treće vreme, uspela je na kraju da se izbori za 19. poziciju i nove FIS bodove.

Na današnjoj trci trijumf je ostvarila Italijanka Michela Azzola, druga je bila norveška skijašica Mona Loeseth dok je treće mesto osvojila Nemica Veronika Staber.

- U prvoj vožnji je postavka bila teška i bile su rupe po stazi tako da sam bila 28. Drugu vožnju sam startovala druga, staza je bila glatka pa sam dobro skijala i imala treće vreme. Na kraju sam završila 18. Uslovi nisu baš bili idealni, ali organizatori su dali sve od sebe da se danas održi trka pošto je jučerašnja bila otkazana - izjavila je Nevena Ignjatović za naš magazin.

Treba pomenuti i dobar rezultat mlade Slovenke Ane Bucik koja je trku završila na 16. mestu.

Za Nevenu sada predstoji pauza do Svetskog prvenstva u Schladmingu gde će nastupiti u trkama veleslaloma i slaloma.