Naslovna    Vesti    Takmičenja    Nevena Ignjatović vozila Evropa kup u San Candidu
08

feb

2013

Nevena Ignjatović vozila Evropa kup u San Candidu

Najbolja srpska skijašica, vozila je dva slaloma u okviru Evropa kupa koji su održani u italijanskom San Candidu te osvojila 14 EK bodova.

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović, nastupila je juče i danas na slalomskim trkama Evropa kupa u italijanskom skijalištu San Candido.

Zanimljivo je da se jučerašnja trka sastojala iz jedne vožnje slaloma i jednog paralel slaloma. U paralel slalom su se plasirale najbrže 32 takmičarke iz prvog laufa, među njima bila je i Nevena Ignjatović sa 25. vremenom.

U prvom krugu paralel-slaloma protivnica je na žalost bila prejaka. U pitanju je Carmen Talman iz Austrije, redovna učesnica Svetskog kupa. U prvom odmeravanju snaga Nevena je zaostala samo četiri stotinke međutim u drugoj trci Austrijanka je bila bolja te zasluženo prošla dalje.

Bez obzira na „ispadanje“ u prvom krugu paralel-slaloma, Nevena je osvojila 14 Evropa kup bodova jer se sam ulazak u drugu vožnju računa kao osvojeno 17. mesto.

Na današnjem klasičnom slalomu, Nevena je zauzela 36. mesto dok je Slovenka Ana Bucik bila 12.

Nakon San Candida, sledeća destinacija je slovenački Krvavec gde će nastupiti na dva FIS slaloma.