Naslovna    Vesti    Takmičenja    Nevena Ignjatović osvojila zlato na Univerzijadi!
20

dec

2013

Nevena Ignjatović osvojila zlato na Univerzijadi!

Najbolja srpska skijašica trijumfovala je na današnjem noćnom slalomu na Univerzijadi koji je vožen u italijanskom skijalištu Pozza di Fassa.

Nakon prve vožnje Ignjatovićeva je imala ubedljivu prednost ispred dve slovačke takmičarke, Jane Gantnerove i Barbore Lukacove.

U drugom laufu istakla se Švajcarkinja Givel koja je rano izbila na vodeću poziciju. Međutim, Nevena je sjajnom vožnjom pokazala da je u odličnoj formi te apsolutno zasluženo stigla do pobede sa ukupnim vremenom 1:38.42, što je njen najbolji plasman u karijeri.

Druga je večeras bila već pomenuta švajcarska skijašica Margaux Givel, koja je za Ignjatovićevom zaostala 36 stotih delova sekunde. Treće mesto je zauzela Čehinja Martina Dubovska sa 56 stotinki zaostatka.

Hrvatska skijašica Sofija Novoselić nije uspela da poboljša peto mesto koje je zauzimala i nakon prve vožnje.

Ovo je četvrta medalja za Srbiju na Univerzijadi u Trentinu, prethodne tri je osvojio Milanko Petrović, zlato i bronzu u biatlonu i zlato u nordijskom skijanju.