Naslovna    Vesti    Takmičenja    Pinturault najbolji u kombinaciji u Kitzbuehelu
23

jan

2015

Pinturault najbolji u kombinaciji u Kitzbuehelu

Francuski takmičar Alexis Pinturault trijumfovao na kombinaciji u Kitzbuehelu. Kostelić četvrti.

Francuz Alexis Pinturault trijumfovao je u superkombinaciji voženoj danas u Kitzbuehelu. On je u superveleslalomu zauzeo 25. mesto, ali se odličnom slalomskom vožnjom probio na najviši stepenik pobedničkog postolja.

Drugo mesto zauzeo je domaći skijaš i vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa, Austrijanac Marcel Hirscher. Hirscher je superveleslalom, koji nije njegova disciplina, završio na 44. mestu. Treći u kombinaciji je bio Čeh Ondrej Bank, koji je time ponovio svoj najbolji rezultat u Svetskom kupu, posle trećeg mesta koje je osvojio davne 2007. u Beaver Creeku, takođe u ovoj disciplini.

Ivica Kostelić, četvorostruki pobednik kombinacije u Kitzbuehelu, zauzeo je četvrto mesto. Podijum mu je izmakao za samo 3 stotinke, koliko je od njega bio brži Ondrej Bank. Peti je bio Francuz Victor Muffat-Jeandet, dok je šesto mesto osvojio Švajcarac Carlo Janka, pobednik prošlonedeljne kombinacije u Wengenu.

Odličan osmi bio je još jedan hrvatski takmičar, Natko Zrnčić-Dim. Kjetil Jansrud je osvojio deveto mestoo i tako uspeo da sakupi nešto bodova i ostane u trci za Veliki kristalni globus sa Marcelom Hirscherom.

Slovenački takmičar Klemen Kosi zauzeo je 15. mesto.

U subotu je u Kitzbuehelu na programu spust.