Naslovna    Vesti    Takmičenja    Fenninger trijufmovala, Nevena do prvih bodova u Banskom
01

mar

2015

Fenninger trijufmovala, Nevena do prvih bodova u Banskom

Austrijanka Anna Fenninger trijumfovala na superkombinaciji u Banskom. Nevena Ignjatović stigla do prvih bodova u Svetskom kupu.

Nakon dva dana otkazivanja trka zbog magle, organizatori trka Svetskog kupa u Banskom konačno su imali više sreće sa vremenom. Superkombinacija odnosno superveleslalomski i slalomski lauf, uspešno su voženi na stazama Marc Girardelli i Tomba.

Do trijumfa je stigla austrijska takmičarka Anna Fenninger, drugo mesto je osvojila Slovenka Tina Maze dok je treća bila još jedna Austrijanka Kathrin Zettel.

Nakon prve superveleslalomske vožnje, koja je i danas nekoliko puta prekinuta zbog magle, u vođstvu je bila upravo Fenninger, ispred Maze i sunarodnice Nicole Hosp.

Već pomenuta Zettel, inače tek deveta nakon prve vožnje, odlično je odvozila slalomski lauf te izbila na vodeću poziciju sa ukupnim rezultatom 2:06.12.

Takmičarke koje su nastupile nakon nje u slalomskoj vožnji nisu bile na visini zadatka. Nicole Hosp nije uspela da završi trku pa su sve oči bile uprte u Maze i Fenninger.

Tina je vozila prilično dobro te nije krila zadovoljstvo pri ulasku u cilj uz ostvaren rezultat 2:05.45, verovatno nadajući se da će joj to vreme danas doneti pobedu, s obzirom da Anna Fenninger nije poznata kao specijalista za slalom.

Međutim to se na kraju ispostavilo kao netačno. Fenninger je odličnom vožnjom uspela da sačuva prednost iz prve trke u odnosu na Maze i tako sasvim zasluženo stigla do trijumfa sa ukupnim vremenom 2:05.06.

Sjajan rezultat te prve bodove u Svetskom kupu u karijeri osvojila je srpska skijašica Nevena Ignjatović. Iako 34. nakon prve vožnje, ona je na kraju zauzela 27. mesto te sa vremenom 2:13.60 osvojila velika četiri boda.

Od slovenačkih skijašica Vanja Brodnik zauzela je 16. mesto dok je Ana Bucik bila 23.

Sutra je u Banskom na programu odloženi superveleslalom koji je trebalo da bude održan u petak ali je otkazan zbog magle.