Naslovna    Vesti    Takmičenja    Frida Hansdotter najbrža u slalomu u Lienzu
29

dec

2015

Frida Hansdotter najbrža u slalomu u Lienzu

Švedska takmičarka trijumfovala u Austriji. Nevena Ignjatović 46. vreme, Ana Bucik 17. mestom do rezultata karijere.

Najbolja švedska slalomašica i vodeća u ovoj disciplini Frida Hansdotter bila je najbrža na četvrtom slalomu sezone koji je vožen na stazi Schlossberg u austrijskom Lienzu.

Ona je i nakon prve vožnje imala najbolje vreme a njen ukupni rezultat 1:47.02 bio je dovoljan za najviši stepenik pobedničkog postolja. Reklo bi se konačno, nakon dva druga i jednog trećeg mesta na prethodna tri slaloma ove sezone.

Drugo mesto osvojila je švajcarska takmičarka Wendy Holdener kojoj je prvo mesto izmaklo za samo 7 stotih delova sekunde. Njeno ukupno vreme iznosilo je 1:47.09 čime je izjednačila najbolji rezultat karijere iz Ofterschwanga 2013. kada je takođe bila druga.

Mlada Slovakinja Petra Vlhova, pobednica prethodne trke u Areu, današnjim trećim mestom je pokazala da se na nju itekako može računati u trci za Kristalni globus u slalomskoj disciplini. Ona je za pobednicom zaostala 43 stotinke uz vreme 1:47.45.

S obzirom da trećeplasirana iz prvog laufa, Michaela Kirchgasser nije uspela da završi trku, čast domaćina spasla je njena sunarodnica Carmen Thalmann koja je osvojila četvrto mesto.

Rezultat karijere napravila je slovenačka takmičarka Ana Bucik koja je osvojila 17. mesto uz vreme 1:49.70. Njena sunarodnica Maruša Ferk nije uspela da se plasira u drugu vožnju dok Katarina Lavtar nije uspela da završi trku.

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović imala je 46. vreme prve vožnje uz tri sekunde i 69 stotih zaostatka za vodećom Hansdotter.

Od hrvatskih takmičarki nastupila je Andrea Komšić koja je imala 49. rezultat.