Naslovna    Vesti    Takmičenja    Prva pobeda u karijeri za Marie-Michele Gagnon
12

jan

2014

Prva pobeda u karijeri za Marie-Michele Gagnon

Kanađanka u Zauchenseeu došla do prve pobede u Svetskom kupu.

Austrijski Altenmarkt-Zauchensee bio je domaćin prvog ovosezonskog takmičenja u superkombinaciji u ženskoj konkurenciji. Spoj dve vožnje superveleslaloma i slaloma najbolje je odradila Kanađanka Marie-Michele Gagnon. Ona je posle 16. mesta u superveleslalomu vozila sjajno u slalomu i po prvi put došla do najviše stepenice pobedničkog postolja u nekoj trci Svetskog kupa.

Drugo mesto osvojila je domaća skijašica Mikaela Kirchgasser kojoj superveleslalom nije jača strana, ali je zato specijalnost u slalomu donela značajno pomeranje u konačnom plasmanu. Treća je bila najveća favoritkinja pred današnju trku, Nemica Maria Hoefl-Riesch.

Austrijanka Niki Hosp trku je završila na četvrtom mestu iako je bila prvolplasirana posle vožnje superveleslaloma. S pravom je Niki Hosp računala na mesto na podijumu posle prve vožnje jer je tokom karijere često bila u stanju da i u slalomu ostvaruje odlične rezultate. Danas je ipak njena slalomska vožnja bila nešto manje kvalitetna što je koštalo mesta na pobedničkom postolju.

Šveđanka Sara Hector je bila tek 29. posle prve vožnje, ali ju je odličan slalomski nastup pomerio na sjajno peto mesto u konačnom plasmanu. Tina  Maze je posle superveleslaloma bila na šestoj poziciji i očekivalo se da u slalomu bitno popravi svoj rezultat, posebno što je drugu vožnju postavio njen novi trener Mauro Pini. Međutim, Tina ponovo nije bila na nivou svojih slalomskih vožnji iz prethodne sezone, pa je njen nastup bio dovoljan za šesto mesto u konačnom plasmanu.

Anna Fenninger, specijalistkinja za brze discipline, bila je na trećem mestu posle superveleslaloma, a solidna slalomska vožnja donela joj je deveto mesto na kraju. Tina Weirather ipak nije mogla u slalomu više od konačnog 17. mesta.

Pored Tine Maze, još jedna Slovenka plasirala se u prvih 20. Maruša Ferk je ostvarila solidan rezultat osvajanjem 16. mesta. Hrvatska takmičarka Andera Komšić zauzela je 37. mesto.

Posle današnje trke, u generalnom plasmanu Svetskog kupa  nova vodeća je Maria Hoefl-Riesch koja ima 731 bod, ispred drugoplasirane Anne Fenninger koja je sakupila 709. Treća je Tina Weirather sa 673 boda.

Posle takmičenja u Zauchenseeu, Svetski kup u ženskoj konkurenciji se seli u italijansku Cortinu d’Ampezzo gde će se skijašice takmičiti u brzim disciplinama.