Naslovna    Vesti    Takmičenja    Nova pobeda Jansruda u Kvitfjellu

mar

2014

Nova pobeda Jansruda u Kvitfjellu

Druga pobeda u tri dana za Kjetila Jansruda u superveleslalomu u Kvitfjellu. Svindal obezbedio mali kristalni globus u ovoj disciplini.

Sjajan vikend za Kjetila Jansruda na domaćem terenu u Kvitfjellu. Posle pobede i 5. mesta u trkama spusta održanih u prethodna dva dana, sjajni Norvežanin trijumfovao je danas i u superveleslalomu. On je sa startnim brojem 21, stazu Olympiabakken dužine 2574m sa startom na 823m te ciljem na 182m, odvezao za 1:31.39, i sa tim vremenom stigao do pobede na današnjoj trci. Jansrud je celu stazu vozio konstantno, bez većih grešaka, što mu je omogućilo da na kraju donese veliku radost domaćim navijačima.

Drugo mesto pripalo je ove godine odličnom Švajcarcu, Patricku Kuengu, koji je ove sezone zabeležio jednu pobedu u ovoj disciplini. Ipak, ovim rezultatom Kueng je izgubio i teorijsku šansu da u poslednjoj trci u sezoni dođe do malog kristalnog globusa u superveleslalomu.

Treće mesto u današnjoj trci osvojio je aktuelni olimpijski pobednik u spustu, Matthias Mayer.

Vodeći u generalnom plasmanu superveleslaloma, Aksel Lund Svindal, zauzeo je danas četvrtu poziciju što mu je donelo novih 50 bodova. Ovim plasmanom Svindal je, posle spusta, obezbedio i mali kristalni globus u superveleslalomu.

Treba još pomenuti i odličan rezultat mladog Austrijanca Vincenta Kreichmayra koji se plasirao na peto mesto.

Od skijaša iz regiona najbolji rezultat je ostvario Ivica Kostelić koji je zauzeo 28. mesto. Natko Zrnčić-Dim bio je 36.

U generalnom plasmanu Svindal je učvrstio vodeću poziciju sa današnjih 50 bodova i sada ima 1032 boda, ispred Hirschera koji je sakupio 955 i Punturaulta koji ima 774.

Kao što smo već pomenuli, Svindal je sa 346 bodova obezbedio mali kristalni globus u superveleslalomu. Drugi je Patrick Kueng sa 239 bodva, a treći Kjetil Jansrud sa 227 bodova.

Skijaši takmičenje u Svetskom kupu nastavljaju sledećeg vikenda, trkama veleslaloma i slaloma u Kranjskoj Gori.