Naslovna    Vesti    Takmičenja    Anna Fenninger preuzela vođstvo u Svetskom kupu
07

mar

2014

Anna Fenninger preuzela vođstvo u Svetskom kupu

Austrijanka ponovo pobedila u veleslalomu u Areu i izbila na čelnu poziciju generalnog plasmana.

Austrijanka Anna Fenninger ostvarila je drugu pobedu u veleslelomu u Areu i preuzela lidersku poziciju u generalnim plasmanu Svetskog kupa! Viktoria Rebensburg je završila trku na drugom mestu sa zaostatkom od 61 stotinke, a treće mesto pripalo je Jessici Lindell-Vikarby, koja je od pobednice bila sporija za 68 stotinki.

Sada se borba za generalni plasman u Svetskom kupu, ali i za osvajanje malog kristalnog Globusa dodatno zakomplikovala. Što se tiče veleslaloma, Anna Fenniger zaostaje 14 bodova u odnosu na Viktoriju Rebensburg. Poslednji veleslalom sezone u finalu Svetskog kupa u Lenzerheideu daće odgovor na to koja će od ovih sjajnih skijašica osvojiti titulu.

Današnju trku pokušaće brzo da zaboravi Tina Maze. Bila je odlična treća u prvoj vožnji, ispred nje su bile samo Fenningerova i iznenađujuće dobra Francuskinja Anemone Marmottan. Iako je Tinin trener Mauro Pini postavio kapije za drugi lauf, ona je je najpre napravila jednu grešku iz koje je uspela da se izvuče, a neposredno nakon toga i drugu i morala je da odustane. Slično je prošla i Anemone Marmottan, pa nije uspela da ponovi iznenađenje od petka.

Do danas vodeća u Svetskom kupu Maria Hoefl-Riesch može da bude zadovoljna 10. mestom s obzirom na to da je posle prve vožnje bila na slabom 22. mestu. Nemica je u drugoj dala sve od sebe i na kraju u disciplini koja joj ne leži osvojila 24 važna boda.

Anna Fenninger sada u generalnom plasmanu Svetskog kupa ima 1.151 bod, Maria Hoefl-Riesch je sakupila 1.144, a treća Tina Weirather 943, ali je ona zbog povrede već završila sezonu. Tina Maze sa 859 teško može da odbrani veliki Globus.

- Ovo je neverovatno, osećem se sjajno. Bilo je teško, staza je bila veoma zahtevna, ali uspela sam ponovo da pobedim. Sada imam mnogo samopouzdanja i optimizma da mogu da osvojim titulu najbolje skijašice u Svetskom kupu – rekla je Anna Fenninger.

Od skijašica iz regiona Katarina Lavtar je bila odlična 13, dok Ilka Štuhec i Tina Robnik nisu uspele da završe drugu vožnju.

Najbolje skijašice sveta borbu nastavljaju slalomom u subotu, takođe u najvećem skijalištu u Švedskoj Areu.