Naslovna    Vesti    Takmičenja    Trijumfom u Areu Fenningerova izbila na lidersku poziciju
13

mar

2015

Trijumfom u Areu Fenningerova izbila na lidersku poziciju

Austrijanka bila najbolja u veleslalomu i preuzela prvo mesto u generalnom plasmanu od Tine Maze.

Veleslalom u Areu doneo je preokret u vrhu generalnog plasmana Svetskog kupa. Austrijanka Anna Fenninger je pobedom uspela da pretekne Tinu Maze, koja je završila na skromnom 20. mestu. Austrijanka sada ima 1.341 bod, dok je slovenačka skijašica sakupila 1.296. Drugo mesto u ovoj trci pripalo je Italijanki Nadiji Fanchini, a treće još jednoj Austrijanki Evi-Mariji Brem.

Što se tiče Malog kristalnog globusa u veleslalomu, Anna je povećala raziliku u odnosu na Evu-Mariju Brem i sada ima 86 bodova prednosti, tako da samo čudo u Meribelu može da je spreči da ne osvoji titulu.

Anna Feninger zablistala je već u prvoj vožnji, kada je imala pola sekunde prednosti u odnosu na Kathrin Zettel, a Bremova je zaostajala 56 stotinki. Tina Maze je bila šesta sa 1,15 sekundi sporijim vremenom. To je Fenningerovoj omogućilo da ne forsira i ne rizikuje mnogo u drugom laufu, ali s obzirom na to da glavne konkurentkinje nisu imale svoj dan, zabeleležila je ubedljivu pobedu.

Slovenka Ana Drev zabeležila je plasman na solidno 11. mesto, Katarina Lavtar je bila 22, dok Tina Robnik nje završila prvu vožnju.