Naslovna    Vesti    Takmičenja    Kraj karijere za Mariju Hoefl-Riesch

mar

2014

Kraj karijere za Mariju Hoefl-Riesch

Jedna od najboljih skijašica svih vremena odlučila da se oprosti od takmičenja.

Jedna od najboljih skijašica u istoriji Maria Hoefl-Riesch odlučila je da u 29. godini završi takmičarsku karijeru. Trostruka olimpijska šampionka saopštila je da nije bilo lako doneti takvu odluku.

- Posle Olimpijskih igara u Vancouveru postavila sam sebi cilj da osvojim još jedno olimpijsko zlato i uspela sam u tome. Bilo je zaista teško doneti odluku o završetku karijere, ali ona je definitivna - saopštila je Nemica na današnjoj dodeli malog kristalnog Globusa koji je osvojila u spustu.

Maria je na Zimskim olimpijskim igrama osvoila tri zlatne medalje i srebro, dva puta je bila svetska šampionka, a tri puta je na SP osvajala bronzanu medalju. Sezonu 2010/2011. završila je kao najbolja skijašica u Svetskom kupu. U karijeri je ostvarila 27 trijumfa i 81 put je bila na pobedničkom postolju.

Odluku da završi karijeru donekle je ubrzao i pad na spustu u Lenzerheideu, kada je zadobila težu povredu ramena i bila onemogućena da se bori za veliki Globus.