Svetsko prvenstvo, Vail & Beaver Creek 2015
06

feb

2015

Tina Maze uzvratila udarac Anni Fenninger

Slovenačka skijašica osvojila zlato u spustu na Svetskom prvenstvu u Beaver Creeku. Srebrna je Austrijanka Anna Fenninger a bronzana Švajcarkinja Lara Gut.

Najbolja slovenačka skijašica Tina Maze stigla je do svoje druge medalje na Svetskom prvenstvu u Beaver Creeku, ovoga puta zlatne. Ona je stazu Raptor dužine 2530m, sa startom na 3440m te visinskom razlikom od 710m, odvezla za 1:45.89, čime je nadmašila rezultat Anne Fenninger za samo dve stotinke.

Zanimljivo da je pre samo tri dana na trci superveleslaloma upravo Austrijanka Fenninger bila brža od Tine Maze za tri stota dela sekunde pa se sa pravom može reći da se Slovenka osvetila za taj “poraz”, kada je morala da se zadovolji srebrnom medaljom.

-Stvarno sam srećna kako sam skijala, bio je drugačiji sneg u odnosu na juče. Skijala sam dobro gore, nije bilo lako skijati, nisam gubila mnogo vremena, naprotiv, pravila sam razliku u svoju korist – rekla je Maze.

Dakle danas je austrijska skijašica Anna Fenninger osvojila srebrnu medalju sa rezultatom 1:45.91 uz sjajnu vožnju, ali ipak nedovoljnu za najviši stepenik pobedničkog postolja.

Treća je bila odlična Švajcarkinja Lara Gut koja je do bronzane medalje stigla uz rezultat 1:46.23 što predstavlja 34 stotinke zaostatka u odnosu na pobednicu.

Još jedna Austrijanka Nicole Schmidhofer, u potpunosti je opravdala poverenje koje joj je ukazao matični ski savez. Ona je na kraju osvojila odlično, te pomalo nezahvalno četvrto mesto, uz vreme 1:46.92, odnosno sekundu i 3 stotinke zaostatka za Maze.

Reklo bi se da domaća takmičarka i bronzana sa superveleslaloma Lindsey Vonn danas ipak nije bila na visini zadatka. Već se na prvim prolaznim vremenima videlo da njena vožnja ne zaslužuje medalju. Morala je da se zadovolji petim mestom te vremenom 1:46.94.

Na trci su nastupile još dve Slovenke. Ilka Štuhec je bila solidna 20. dok je Vanja Brodnik imala 30. vreme.

Za hrvatsku reprezentaciju vozile su dve mlade takmičarke. Leona Popović je zauzela 36. mesto dok je Andrea Komšić bila 37.

Večeras muškarci voze poslednji trening spusta pred sutrašnju trku koja počinje u 19h po srednje-evropskom vremenu.