Naslovna    Vesti    Takmičenja    Nova pobeda Svindala u Bormiu

dec

2013

Nova pobeda Svindala u Bormiu

Norvežanin došao do novog trijumfa na stazi Stelvio u Bormiu.

Aksel Lund Svindal došao je u spustu u Bormiu do četvrte pobede ove sezone, ukupo 25. u karijeri. Jednu od najzahtevnijih staza u Svetskom kupu Svindal je najbolje rešio i pobedio sa vremenom od 1:54.08.

Drugo mesto osvojio je Austrijanac Hannes Reichelt, standardno dobar u brzim disciplinama. On je dobar rezultat u trci spusta nagovestio odličnim izdanjima na zvaničnim treninzima. Treće mesto osvojio je u Bormiu Kanađanin Erik Guay.

Sa 89 stotinki zaostatka za pobednikom četvrti je bio Francuz Adrien Theaux, dok je peto mesto osvojio Austrijanac Matthias Mayer. Najbolji od domaćih takmičara bio je Christof Innerhofer na šestoj poziciji.

Start spusta u Bormiu kasnio je oko pola sata zbog snega koji je padao tokom noći i jutra u ovom delu Italije. Organizatori su ipak uspeli da sklone novonapadali sneg sa staze i da uspešno održe trku.

Od takmičara iz regiona najbolji rezultat ostvario je Rok Perko na 37. poziciji, dok je njegov kolega iz reprezentacije Anderj Šporn zauzeo 47. mesto. Natko Zrnčić-Dim iz Hrvatske trku je završio na 50. mestu.

Posle trke u Bormiu, Aksel Lund Svindal povećao je prednost u generalnom plasmanu Svetskog kupa i sada ima 630 bodova, 195 više od drugoplasiranog Marcela Hirschera. U poretku spusta takođe vodi Svindal sa 300 bodova ispred Erika Guaya koji ima 207.

Svetski kup u muškoj konkurenciji ostaje i sledećeg vikenda u Bormiu, koji je preuzeo organizaciju trke slaloma posle otkazivanja trke u Zagrebu zbog nepovoljnih vremenskih prilika.